Підготовка садових грядок до весни і не тільки

Любителі садівництва, можливо, думали про свої пейзажні плани всю зиму, прагнучи ще раз забруднити руки грунтом. Незалежно від того, чи готує домашній садівник їстівні культури або гарні квіти, йому або їй потрібен час, щоб грунт піддалася посадці. Садівники можуть виконати кілька завдань, щоб сприяти успішному вегетаційного сезону.

Перше, що повинні зробити садівники, — це перевірити грунт, сказав Піт Маккей з WSU Master Gardeners. Тестування грунту економить гроші домовласника, уникаючи покупки непотрібних добавок. Ці добавки з часом змиваються.

«Все, що ми садимо в садах, закінчується водними шляхами», — сказав Маккей. Він додав, що садівники повинні перевіряти свій грунт кожні два-три роки.

Тестування pH і рівня певних поживних речовин у грунті, а саме азоту, фосфору і калію, дасть садівникам уявлення про інших добавках грунту, які можуть знадобитися. Грунти з pH нижче 6,2 часто можуть отримати користь від додавання вапна за кілька тижнів до посадки. Грунтові тести визначать, скільки добрив додати в грунт. Повні добрива матимуть однакову кількість азоту, фосфору і калію. Окремі добрива можуть доповнювати грунт тільки тими необхідними поживними елементами.

Підживлення порожніх грядок шаром мульчі або компосту може запобігти зростанню бур’янів і зберегти вологу, поки не настане час посадки. Якщо існуючі чагарники або рослини знаходяться в грядках, будьте обережні, щоб не пошкодити коріння і не копати занадто глибоко.

Спочатку підготовка садових грядок вимагає певних зусиль, але може коштувати того, щоб рослини росли протягом усього вегетаційного періоду.

Багато садівники воліють вирощувати різні рослини в своїх садах. Такий підхід вимагає інвентаризації типу грунту в своєму саду і внесення необхідних змін, щоб типи овочів, трав, чагарників або квітів, які будуть посаджені, могли сильно зростати. Насправді, за словами заводський компанії Proven Winners, найважливішим кроком до розвитку хороших коренів є підготовка грунту.

Візьміть зразок грунту і огляньте його, щоб побачити, що є присутнім. Якщо грунт занадто сповнена глини, занадто піщана, цупкий чи пухка, це може привести до проблем, коли рослини не можуть рости сильними. Робота з садовим центром, щоб додати правильні поправки грунту, щоб зробити багатий ґрунт. Це може включати органічний компост або гній, який також додасть поживні речовини в грунт.

Рання весна — прекрасна пора, щоб розібратися в садових інструментах і заточити що-небудь за допомогою леза. «Гострий інструмент простіше у використанні і безпечніше», — сказав Маккей.

За словами Маккея, весна також є хорошим часом для обрізки дерев і чагарників з метою видалення гілок, на яких видно ознаки хвороб, пошкодження кінцівок або шкідників. Він рекомендував позбуватися від хворих кінцівок, оскільки вони можуть нести патогенні мікроорганізми.

Також пора починати видаляти бур’яни з садової грядки і не класти їх у компост.

Весна — хороший час для додавання мульчі, яка додасть захист і мінімізує використання хімікатів. Він запропонував грубу дерев’яну мульчу, схожу на деревні чіпси.

«Якщо ви зробите це зараз, у вас практично не буде прополки до кінця сезону», — сказав Маккей.

Жирозем пропонує працювати на садовому грунті, коли грунт вологий, але ніколи не волога; в іншому випадку грунт саду може стати брудною і грудкуватої. Використовуйте копати вилку або лопату, щоб злегка повернути грунт, коли вона в основному суха. Ніжні плоди також можуть відкрити грунт для внесення змін до поживні властивості і зменшити ущільнення, яке, ймовірно, сталося через заморозки і снігу. Оранка також допомагає з дренажем і доставкою кисню до коренів. DIY Network пропонує перевертати грунт на глибині 12 дюймів, щоб обробити грунт — по довжині лопати лопати. Однак ресурс Earth Easy каже, що існуючі садові грядки мають складну грунтову екосистему, і проста підгодівля компостом або гноєм може бути достатньою підготовкою до посадки. Садівники можуть експериментувати з методами, які найкраще підходять для їх садів.

Маккей рекомендував контролювати температуру ґрунту. Якщо умови надто холодні, насіння не проросте. Для овочів температура грунту повинна бути не менше 60 градусів.

Він рекомендував звернутися за консультацією до декількох ресурсів, в тому числі до веб-сайту Чернозем — Харьков за адресою https://chernozem-kharkov.in.ua/udobreniya/ або зателефонувати на гарячу лінію головного садівника по телефону 068 593 55 07.